SZYBKI INTERNET O KAŻDEJ PORZE , W KAŻDYM MIEJSCU
Będąc partnerem firmy Peplink, możemy zaoferować jedyne na świecie rozwiązanie, pozwalające korzystać z duzego i stabilnego łącza internetowego, bez względu na miejsce – wystarczy, że mamy zasięg komórkowy.
Jak to działa.
Do specjalnego modemu LTE wkładamy karty SIM (w zależności od urządzenia możne to być od 2 do 10). Każda z kart ma przypisaną prędkość połączenia, która następnie w modemie łączona jest w jeden tunel, który w efekcie ma sumaryczną prędkość wszystkich kart SIM.
Standardowo, żeby zrobić agregowane łącze z wielu VAN-ów, jest potrzebny łącznik pośredni (usługa chmurowa, itp.). To znaczy, że zarówno i mój modem i sieć komórkowa muszą się łączyć z pośrednikiem. Takie rozwiązanie zdecydowanie spowalnia prędkość łącza.
Urządzenia Peplink nie korzystają z niczego, co spowalnia łącze. Wykorzystują za to specjalną technologię SpeedFusion, która z łatwością zintegruje niezawodną łączność z dowolnym istniejącym systemem lub produktem. Co więcej, takie łącze może być zdalnie zarządzane za pomocą narzędzia InControl.
Modemy nie korzystają z adresacji publicznej.
NOXIA KARTY/SIM DATA
WIZJA STRUKTURY
W każdym projekcie ważne jest zarówno zrozumienie tego co potrzebne, jak również gdzie to, co mamy zrobić (nawet najmniejsza rzecz czy proces) jest umiejscowione w całości. To właśnie pozwala nam wykonać pracę, z której klient będzie zadowolony.
Kosmicznie szybki, niewiarygodnie bezpieczny.
Przeanalizujemy teraz przykładową wielkość połączenia agregowanego.
Zakładamy, że mamy dwie karty SIM LTE w ruterze, do tego w okolicy jest jakieś publiczne darmowe Wi-Fi, które dodajemy do urządzenia. Mamy też kablowe łącze internetowe (miedziane czy światłowodowe).
Policzmy:
- dwie karty SIM LTE: 100 MB x 2 = 200 MB
- Wi-Fi: 50 MB
- łącze kablowe: 50 MB
Otrzymujemy połączenie o prędkości 300 MB. Rzeczywista prędkość będzie jednak mniejsza, ponieważ musimy się liczyć ze stratami technologicznymi rzędu 15%, co w naszym przykładzie przełoży się to na prędkość około 255 MB.
Spowolnienie wynika głównie z tego, że nasze szybkie łącze jest szyfrowane kluczem AES 256. Zapewnia to naszym danym gigantyczne bezpieczeństwo.
Gdzie wykorzystamy takie łącza?
Technologia agregowanych sieci znajduje swoje zastosowanie w przekazie nowoczesnych form medialnych jak przesył wideo, streamowanie szkoleń, gier, podcastów, tutoriali, itp.
Montaż takich modemów w autobusach czy autokarach daje pasażerom niezawodne szybkie Wi-Fi, co pozwala na oglądanie You Tube w wysokiej jakości czy oglądanie filmów na platformie Netflix.
Włożenie do naszego urządzenia kart SIM LTE od na przykład czterech największych polskich operatorów komórkowych, gwarantuje, że przez cały czas będziemy mieć połączenie internetowe.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie ruterów na przystankach autobusowych, tramwajowych, kolejowych, co pozwala oczekującym na sprawdzenie precyzyjnie za ile minut będzie wybrany autobus, czy można nim przewozić rowery i w którym miejscu, czy jest niskopodłogowy i czy ma rozkładaną platformę dla wózków. Poza tym daje możliwość zamieszczenie wszelkich innych ważnych informacji dla danej miejscowości.
Firmy zajmujące się logistyką i transportem mogą precyzyjnie obserwować cenny ładunek, ponieważ filmy przesyłane będą strumieniowo w jakości HD z kontenerów ładunkowych. Do tego flotę samochodów i ciężarówek można monitorować, co pozwala przeglądać prędkość, lokalizację i przebytą trasę każdego pojazdu indywidualnie.
Stale też możemy monitorować stan instalacji technicznych takich jak farmy wiatrowe, fotowoltaiczne, inteligentne budynki oraz systemy ogrzewania i chłodzenia.
Podsumowując: korzystanie z modemów LTE gwarantuje ciągłe i niezawodne połączenie, więc każdy zainteresowany świadczeniem czy podłączaniem usług internetowych, znajdzie tu niewątpliwie korzystne rozwiązanie.